O firmie

O firmie z Gruszewni

Firma, która powstała z zamiłowania do wielowiekowej polskiej tradycji wędliniarskiej.

Firma rozpoczęła proces certyfikacji na Eko producenta.
Specjalizujemy się w dostawach świeżego mięsa oraz wędlin do Miejskich Przedszkoli, Szkół, Sektora Horeca, sklepów, wszędzie tam gdzie jakość jest na pierwszym miejscu.

Przyprawiamy tylko naturalnie, wędzimy na prawdziwym dymie olchowym, pieczemy na żywym ogniu.

Produkujemy w 100% tak jak deklarujemy!
Nasze wyroby produkujemy w 100% z mięsa wieprzowego bez konserwantów wg starych receptur i tradycji wielkopolskiej wsi i dworu. Doprawiamy świeżym czosnkiem, pieprzem, majerankiem, cebulą, zielem angielskim, kminkiem, papryką i solą. Nie stosujemy żadnych barwników, wypełniaczy i dodatków chemicznych. Wędzimy w wędzarni tradycyjnej,na dymie z drewna olchowego. Mięso pozyskujemy tylko ze świeżego surowca, najwyższej jakości. Pogodziliśmy tradycyjne metody produkcji z dbałością o wysokie standardy higieniczne, stosowane w krajach Unii Europejskiej.

Nasze wędliny charakteryzują się bardzo zdecydowanym smakiem. Jest to wynik stosowania naturalnych przypraw Np. pieprzu; majeranku; czosnku; kminku; jałowca; kolendry i ziela angielskiego. Wędzenie na prawdziwym dymie olchowym daje intensywny zapach. Wszystkie nasze suche wędliny podlegają dojrzewaniu, przez co najmniej 3 tygodnie.
Proces dojrzewania i wędzenia powoduje utratę na wadze od 30% do 60%.

Większość prac przy wyrobie wędlin wykonywanych jest ręcznie. Nie stosujemy żadnych substancji wiążących wodę, wypełniaczy, barwników. Jedyną substancją konserwującą jest sól i sól peklowa.

Stosujemy tradycyjne metody obróbki mięsa, ale zgodne z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Proces produkcji monitorujemy zgodnie z wymogami HACCP. Regularnie wykonujemy badania trwałościowe i mikrobiologiczne naszych wędlin.

Prowadzimy sprzedaż hurtową mięsa, wędlin oraz przypraw z bezpośrednią dostawą do klienta.

Pobierz katalog produktów firmy Dederko w formacie PDF Pobierz katalog
Pytania oraz zamówienia specjalne:
608 653 671, 535 788 000 lub e-mail: biuro@masarniadederko.pl